عوامل مهم در انتخاب درب ساختمانی

انواع درب ساختمانی

انواع درب ساختمانی


درب‌های داخلی از انواع درب ساختمانی هستند که برای جدا کردن بخش‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. درب ها نقش زیادی نیز در جلوه و زیبایی آن بنا دارند .ضمنا درب‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع تولید میشوند و از چوب طبیعی و یا با روکش مصنوعی ساخته می‌شود.جنس این روکش ها عمدتا از جنس و طرح درخت گردو، بلوط،راش ویا طرح و جنس PVC و های گلس میباشد.این روکش ها با استفاده از مواد مرغوب میباشند که دوام بالایی نیز دارند. امروزه با پیشرفت هر روزه تکنولوژی و فناوری در صنعت درب سازی. انواع درب ساختمانی علاوه بر کاربردی که دارند. می‌توانند به عنوان یکی از بخش‌های مهم دکوراسیون منزل نیز باشد.

انتخاب درب مناسب1

تاثیر منطقه جغرافیایی در انتخاب درب

نکته مهم بعدی در انتخاب ، این است که هر دری نمی‌تواند در هر نقطه از کشور مورد استفاده قرار بگیرد. در بعضی از مناطق؛ آفتاب باعث کاهش مقاومت رنگ درب شده و سریعاً آن را از بین می‌برد .در برخی مناطق دیگر، رطوبت بالای هوا، آهن به کار رفته در درب آهنی را با مشکل روبرو می کند.و پس از مدت کوتاهی مانع از کارایی صحیح آن می‌شود.

عوامل موثر در پایداری درب ها

 گرد و غبار، خشکی هوا ، سرمای شدید ، باران و برف ، رطوبت و …از دیگر عواملی هستند که می‌توانند باعث کاهش پایداری درب خریداری شده توسط شما شوند. بنابراین با در نظر گرفتن محل استفاده و شرایط آب و هوایی منطقه نسبت به خرید درب مناسب اقدام نمود .

انتخاب درب مناسب2

درب ساختمانی را می توان از لحاظ کارکرد آنها به دو دسته درب خارجی ساختمان و درب داخلی ساختمان تقسیم کرد:

درب داخلی دری است که داخل ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.و شامل درب اتاق خواب ،درب اتاق کودک، سرویس بهداشتی و حمام و .. است.برخی از این درب‌ها که مخصوص محیط‌های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی ساخته می‌شوند در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارند.

درب خارجی در واقع دری است که به محیط بیرون از خانه باز می‌شود .شامل درب لابی ،درب حیاط، درب کوچه و درب‌های واحدها است. عموما به لحاظ افزایش امنیت ساختمانها اغلب از انواع درب ضد سرقت آن استفاده می‌شود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما