قدیمی ترین درب های دنیا

درب قدیمی چوبی 1

درب چوبی قدیمی 1


درب های قدیمی

درب های قدیمی در جهان قدمتی هزاران ساله دارند. برخی از درب های قدیمی در ایران نیز از آنها هنوز هم وجود دارند.
اولین درب های چوبی برای کلیساها و قلعه ها در قرون وسطی ساخته شدند.مس و مفرغ از مواد جدایی ناپذیر برای معماری قرون وسطایی بودند.در دوران رنسانس طراحی های کلاسیک توسط یونانیان بر روی درب ها پیاده سازی شد. این درب ها شامل پنل های مستطیلی همراه با کنده کاری و برش های ماهرانه بودند. درب‌ها (چه درب‌های کلیسا و چه قلعه) از تخته سه‌لا ساخته شده‌اند‌.جنس چوب این در ها عمدتا بلوط  مقاوم بود. این درب ها به عنوان ” دربی به سوی بهشت ” شناخته شدند

درب قدیمی چوبی

درب ۵۰۰۰ ساله سوییس

قدیمی ترین درب در اروپا در شهر زوریخ سوئیس می باشد که متعلق ۵۱۰۰ سال پیش است .این درب حدود ۱۵۳ سانتی متر ارتفاع و ۸۸ سانتی متر عرض دارد و از چوب صنوبر ساخت شده است.بلایچر،باستان شناس معتقد است با استفاده از حلقه های درخت برای تعیین سنش، می توان گفت درب در سال ۳۰۶۳ قبل از میلاد ساخته شده است

درب بلوط در لندن

قدیمیترین درب در بریتانیا برای اولین بار در وست مینیستر، در اوت ۲۰۰۵ شناسایی شد و تاریخ ثبت شد.این تنها درب آنگولا ساکسون باقیمانده در این کشور است که از زمان Edward the Confessor، بنیانگذار Abbeys، که ۱۰۰۰ سال پیش در همین سال متولد شد، قدمت دارد.این درب بلوط از غار Abbey باز می شود تا به داخل غرفه بیرونی هشت ضلعی خانه، جایی که راهب ها در قرن سیزدهم هر روز برای نماز از آن عبور می‌کردند.

درب های تاریخی مصر

نقاشی های تاریخی در یک معبد واقع در مصر که متعلق به ۴۰۰۰ پیش است، حاکی از وجود درب در آن زمان می باشد. می توان گفت اولین درب تاریخ در مرکز مصر ساخته شد، اما هیچ اطلاعاتی از شخص سازنده موجود نیست.

درب های قدیمی رومی

با گذشت زمان، رومی ها از خلاقیت بیشتری برای ساخت درب استفاده کردند و درب های دو لنگه از جنس برنز ساختند. درب های هلالی نیز از جمله ایده های رومی ها بود.در آیین رومی‌ها، جانوس خدای درها و طاق ها بود.یکی از نخستین درب ها جانوس جرمینوس است که حکم زیارتگاهی در روم داشته است.

 

درب قدیمی چوبی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما