ابعاد درب ضد سرقت

ابعاد درب

 ابعاد درب‌  ضد سرقت

ابعاد درب ازجمله مشخصات فنی درب ضد سرقت است که باید پیش از ساخت فریم آن را مد نظر داشته باشند. معمولا سازندگان ساختمان و یا سفارش‌دهندگان به دو شکل میتوانند سفارش دهند.یا با استفاده از ابعاد استاندارد در ضدسرقت و یا با ابعاد سفارشی مورد نظر مشتری.

مورد دیگری که هنگام سفارش درب ضد سرقت باید مد نظر گرفته شود دانستن ابعاد دیوار برای نصب این‌گونه درب‌هاست

اندازه استاندارد:

انواع مختلفی از درب های ضد سرقت در بازار ایران عرضه می شوند. این درب ها ساختار و ابعاد متفاوتی دارند. یکی از مواردی که در قیمت انواع درب ضد سرقت اهمیت دارد تغییر ابعاد این درب ها می باشد.  با افزایش طول و عرض این درب ها، قیمت آنها به نسبت ابعادشان افزایش می یابد.

ابعاد درب ضد سرقت آلدورا

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت ترک معمولاً ۱۰۸×۲۱۲ سانتی متر است که بازشو مفید درب ۹۰×۲۰۵ سانتی متر می باشد. اما ابعاد درب ضد سرقت آلدورا با توجه به تمایل کارفرمایان برای استفاده از درب های بزرگ تر دستخوش تغییراتی شده است.

نکته ی مهمی که باید در خرید و سفارش دربهای ضد سرقت مد نظر قرار داد این است که ابعاد طول و عرض درب ضد سرقت حتی الامکان از۱۱۰×۲۳۰سانتی متر بیشتر نشود.زیرا در غیر اینصورت موجب سنگینی درب و افتادگی آن شده و پس از مدتی،مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.

بنابراین توصیه می گردد برای ابعاد بزرگتر راه حل دیگری پیدا کنید.(مانند ایجاد کتیبه ) .همچنین تولید درب ضد سرقت با طول و عرض مفید بازشو کمتر از ابعاد ذکر شده،برای جابجایی لوازم بزرگ مانند یخچال ساید بای ساید و … مشکل به وجود خواهد آورد.

نکات مهمی که به هنگام اندازه گیری باید توجه کرد:

 • بهتر است کار اندازه گیری درب را به یک متخصص بسپارید. زیرا اندازه گیری درب ضد سرقت دارای پیچیدگی های خاصی می باشد. ولی بهر دلیل اگر تمایل داشتید خودتان ابعاد درب را اندازه گیری نمایید ، حتما به نکات زیر دقت کنید:
 • بدلیل اینکه ارتفاع کف و عرض دیوار در اندازه نهایی ارتفاع و عرض درب موثر است، اندازه گیری درب می بایست پس از اتمام کف و دیوارها صورت گیرد .
 • اندازه گیری باید با استفاده از یک دستگاه استاندارد دقیق انجام شود.
 • هنگام اندازه گیری درب باید تمامی ابعاد استاندارد را داشته باشید و بر اساس آن اندازه گیری کنید و سطح کف باید معلوم باشد.
 • هر بعد درب باید سه بار اندازه گیری شود یعنی ارتفاع می بایست در چپ، مرکز و سمت راست و عرض درب، در بالا، مرکز و پایین اندازه گیری شود. این کار دقت اندازه گیری را به شدت بالا می برد.
 • به اندازه شکاف بین درب و چهارچوب دقت نمایید .این فضا می بایست به درستی توسط فوم  پوشش داده شود. هرچه این فاصله کمتر باشد درب، عایق بهتری برابر صدا و گرما است.
 • جهت اندازه گیری درب امنیتی خود می بایست تمامی ابعاد را به میلی اندازه بزنید .و همچنین عرض های شکاف را در اطراف محیط در نظر بگیرید.
 • درب باز شده شما باید مستطیل باشد. یعنی زاویه داخلی ۹۰ درجه باشد و همچنین حتما دو قطر را اندازه گیری و مقایسه نمایید.
 • جهت باز شدن درب (داخلی یا خارجی بودن) را تعیین کنید.
 • قرارگیری درب شما بسیار مهم است ممکن است در سمت چپ یا راست باشد.

ابعاد درب ضد سرقت

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما