تمیز کردن دربهای ضد سرقت

تمیزی درب ضد سرقت 3

تمیزی درب ضد سرقت 3


تمیز کردن دربهای ضد سرقت

با وجود آلودگی هوا و گرد و غبار مخصوصا در شهرهای پرجمعیت ،یکی از قسمت های خانه که بیشتر از همه کثیف میشوند درب ها هستند واولین اقدام برای تمیز کردن درب این است که با یک دستمال مرطوب و نرم گرد و غبار را از روی آن ها پاک کنید.اما بعضا ای راهکار تنها کافی نیست.

یا اینکه درمکان هایی مانند بیمارستان ها، سفارت خانه ها، ادارات  که رفت و آمد زیاد هست و درب ها در این مکانها از لحاظ امنیتی و مالی معمولا فلزی هستند و با تماس دست به راحتی دچار آلودگی می شوند.بنابراین برای تمیز کردن درب های ضد سرقت آلدورا  و یا قفل ها باید راهکارهایی را بلد باشیم و در مورد محلولهای تمیز کننده مخصوص آنها اطلاعات کاملی داشته باشیم . تا علاوه بر خوب تمیز کردن باعث خراب شدن و خوردگی آنها هم نشویم.

تمیزی درب ضد سرقت 1

در این مقاله قصد داریم به نحوه تمیز کردن دربهای ضد سرقت و چوبی و فلزی بپردازیم.

 

زدودن گرد و غبار و دوده ها

اگر شما هر هفته یکبار با یک دستمال نم دار گرد و غبار روی درب های چوبی را پاک کنید ابن مساله باعث می شود که لکه های بزرگ و غیر قابل پاک کردن ایجاد نشود .

درب های شیشه ای و پلاستیکی به راحتی آسیب می ببیند،  پس از محکم باز و بسته کردن آنها نیز جلوگیری کنید و سعی کنید که سالی یک بار وضعیت درب ضد سرقت خود را بررسی کرده و  برای شست و شو دستگیره ، باید به جنس آنها دقت کنید و شوینده ی مناسب آن را انتخاب کرده ، پین های درب های ضدسرقت بعد از مدتی دچار آسیب شده ، به خاطر داشته باشید که آن ها را به موقع تعمیر کنید تا درب شما آسیب بیشتری نبیند.

تمیز کردن درب چوبی

برای تمیز کردن دربهای ضد سرقت با استفاده ار آب و صابون یا با استفاده از محلول شیشه پاک کن  سطح درب چوبی را کاملا پاک کرده و در نهایت هم با یک دستمال خیس تمامی باقی مانده های صابون و کف را از روی درب پاک کنید.هچنین میتوانید از محلول جوش شیرین و مایع ظرفشویی استفاده کنید به این صورت که:

ابتدا یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی و سه  تا چهار لیتر آب را در یک ظرف بزرگ بریزید و با یک اسفنج درب ضد سرقت را با آن را به خوبی شست و شو دهید ، بعد داخل ظرف را خالی کنید و این دفعه نصف پیمانه جوش شیرین را با همین اندازه آب ترکیب کرده و حالا با این محلول جدید درب ضد سرقت خود را شست و شو دهید.
حالا میتوانید درب ضد سرقت خود را با یک دستمال بسیار نرم خشک کنید سپس با حوله و شیشه پاک کن مجددا روی آن بکشید تا آخرین ذرات آلودگی و چربی و اثر انگشت از بین رود.

البته توجه داشته باشید که پس از هربار شست و شو درب ضد سرقت را به خوبی خشک کنید زیرا رطوبت به روکش و خود درب ضد سرقت آسیب زیادی می زند و بعد از مدتی درب شما غیر قابل استفاده میشود

بخارشوی هم یکی از گزینه های خوب برای پاک کردن درب های چوبی و ضد سرقت محصوب میشود بخصوص به خاطر عدم استفاده از محلولهای شیمیایی جزو تمیزکننده های سبز به حساب می آید

براق کردن درب ضد سرقت

برای براق شدن درب هم می توانید از کیلر یا براق کننده چوب استفاده کنیدبه این ترتیب که ، برای جلا دادن درب های چوبی باید ابتدا درب ها را به خوبی سمباده بزنید تا سطح کار صاف و تمیز شود . بعد سیلر با تینر فوری ترکیب کنید و به کمک یک قلمو این ترکیب را روی سطح چوب بزنید. بعد از اینکه محلول سیلر و تینر روی درب خشک شد مجدد آن را باید سمباده بزنید و با یک دستمال مرطوب اضافات چوب و سایر مواد را از روی درب پاک کنید.

نکته : در زمان استفاده از تینر برای رنگ آمیزی حتما مراقب باشید که این ماده بسیار آتش زاست و باید نکات ایمنی را در زمان کار کمردن با آن رعایت کنید

شاپون یک ماده قیر مانند است که معمولا برای عایق کاری و یا کارهای هنری در مجسمه سازی و پتینه کاری استفاده میشود که به راحتی می توانید رنگ قهوه ای یا مشکی آن را از رنگ فروش ها بخرید . شاپون هم می تواند با بنزین و یا تینر ترکیب شود و بعد از رقیق شدن برای رنگ آمیزی درب های چوبی استفاده شود .

اگر هم از رنگ درب ضد سرقت چوبی خسته شده اید و یا خیلی کهنه قدیمی شده است و قسمت های زیادی از آن زدگی و رنگ رفتگی دارد بهتر است به کمک مواد شیمیایی مخصوص رنگ روی درب را کاملا پاک کنید و یک رنگ جدید روی آن بزنید . بعضی ها به صورت فیزیکی و به کمک سمباده رنگ را از روی درب بر می دارند اما این روش قطعا سخت و زمان بر است

نحوه پاک کردن درب های چوبی حمام و سرویس بهداشتی

برای تمیز کردن درب های سرویس بهداشتی و حمام هم می توانید از محلول شیشه شور استفاده کنید . علاوه بر این می توانید یک محلول خانگی شوینده با سرکه سفید بسازید و برای پاک کردن جرم و گرد و غبار و لکه های روی درب های سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید .

نکته : برای پاک کردن لوله ها و چارچوب درب و هر جایی که ممکن است به سختی با دستمال پاک شود می توانید از یک مسواک یا برس کوچک استفاده کنید .

تمیزی درب ضد سرقت 2

تمیزی درب ضد سرقت

تمیز کردن دستگیره دیجیتالی یا قفل کلیدی

برای اینکار ۱ قاشق چایخوری نمک و یک لیوان سرکه را با هم خوب مخلوط کنید تا حالت کش دار خمیری ایجاد شود . بعد از این ماده روی دستگیره ها بمالید و روی آنها را پوشش بدهید . و بگذارید به مدت ۱۵ تا ۶۰ دقیقه روی دستگیره بماند . بعد هم با یک دستمال ( ترجیحا جیر ) که با آب جوش خیس کرده اید کاملا مواد را از روی دستگیره دیجیتالی پاک کنید و بعد هم کاملا با یک دستمال خشک کنید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما