نکات مهم در خرید درب ضدحریق

Close-up Of Emergency Evacuation Sign On Wall


نکات قابل توجه در خرید درب ضد حریق :

از درب ضد حریق در منازل مسکونی، ساختمان های تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، بیمارستان ها، انبارها، کارخانجات، مدارس و به طور کلی تمام فضاهای بسته ای که امنیت آنجا حائز اهمیت است استفاده میشود.در واقع استفاده از درب ضد حریق در ساختمانهای مسکونی بالای پنج طبقه و برای ایزوله کردن راه پله طبقات و پارکینگ ساختمان های تجاری و اداری و بیمارستان ها الزامی است.

مواد تشکیل دهنده درب ضد حریق آلدورا 

لنگه درب ضد حریق آلدورا شامل دو لایه ورق فولادی که دارای تقویت کننده های مخصوص جهت مقاوم سازی در برابر تغییر شکل و کنش­ های حرارتی میباشد. ضخامت چهارچوب فلزی دو میلیمتر از ورق های های هیدروکربن می باشد که توسط خانه آتش سازمان آتش نشانی مورد تایید قرار گرفته است.و همچنین نصب و رگلاژ درب ضد حریق فلزی نیز فقط با جوشکاری انجام می شود.

همچنین مهمترین ماده در داخل درب ضد حریق فلزی ، عایق حرارتی پشم سنگ یا پشم سرامیک استاندارد بدون مواد مضر می باشد .بطوریکه دانسیته ۸۰ دارد و تا دمای هشت صد و پنجاه درجه در برابر گرما مقاومت دارد. این پشم سنگ علاوه بر داشتن سرتیفیکت استاندار از سازمان استاندارد ایران دارای درجه آ استاندار نیز می باشد.

یراق آلات مورد استفاده

در قسمت هایی از درب که یراق آلات و لولای درب ضد حریق فلزی نصب می شود شبکه فلزی داخلی تقویت می شود.

درب ضد حریق برحسب نیاز، موقعیت قرارگیری در ساختمان و براساس مقررات مرجع دارای سیستم های خودبسته شو با حالت آرام بند، سیستم خودکار بسته شو وازدستگیره Anti panic و لولای مخصوص در ساختار این درب ها استفاده میشود.

درزگیر دور لنگه درب نیز نقش بسزایی در جلوگیری از خروج گازهای سمی و دود در ساختمان مشتعل دارد. علاوه بر این بدلیل جلوگیری از ورود اکسیژن به محیط باعث کند شدن پروسه اشتعال می شود.

جهت بازشو

معمولا جهت بازشو به شکل بیرون بازشو از سمت واحد آپارتمان به سمت راه پله فرار می باشد. جهت بازشو دربهای ضد حریق بایستی به صورتی در نظر گرفته شود که ضمن تسهیل در مواقع خروج اضطراری ، مزاحمتی برای خروج سریع افراد از داخل ساختمان و همچنین جهت ورود گروههای امداد و نجات ایجاد نکند.

برگه اصالت کالای درب ضد حریق

دریافت برگه اصالت کالای درب ضد حریق گواهی است که توسط شرکت سازنده دربهای ضد حریق صادر و در اختیار خریدار قرار می گیرد جهت ارایه به سازمان آتش نشانی .

این برگه حکم یک تعهد نامه مبنی بر مطابقت درب ارایه شده با استانداردهای اخذ شده است.که طی آن فروشنده کلیه مسئولیت ها مبنی بر عدم کارکرد صحیح دربهای ضد حریق را در زمان بهره برداری ساختمان را بر عهده می گیرد.

لازم به ذکر است ارایه این برگه به سازمان آتش نشانی جهت اخذ پایان کار اجباری می باشد.

درب ضد حریق

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما