رگلاژ درب ضد سرقت

رگلاژ درب 6

اهمیت رگلاژ درب ضد سرقت

درب ضد سرقت هم مانند بخش‌های دیگر ساختمان نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و در صورت عدم رسیدگی به آن، خیلی زود نیاز به تعمیر  پیدا می‌کنید. البته اهمیت مراقبت از درب ضد سرقت دو چندان است. زیرا عامل بسیار مهمی در امنیت ساختمان محسوب می‌شود. همچنین بخشی از زیبایی نمای ساختمان می‌باشد.رگلاژ درب ضد سرقت در واقع ایجاد یک ساختار صحیح برای عملکرد دقیق و منظم چند قطعه کنار هم می باشد که نقش مهمی در ماندگاری و استحکام درب دارد.

عواملی مانند خوردگی و ضعف در لولاها، نشست کردن آپارتمان و تحمل فشار بیش از حد و آسیب دیدگی روکش درب باعث می‌شوند.این اوامر سبب میشود که درب رگلاژ خود را از دست بدهد و از حالت طبیعی خود خارج شود.ایراداتی که ممکن است  در این مواقع برای درب ضد سرقت ایجاد شود عباتند از:

 • از کار افتادن قفل درب ضد سرقت
 • ایجاد ایراد در یراق آلات درب ضد سرقت
 • خراب شدن و یا شکستن لولای درب
 • خراب شدن مغزی درب
 • ایجاد گیر و مشکل در باز و بسته شدن آن
 • خرابی چشمی درب ضد سرقت که نیاز به تعویض دارد
 • کم شدن کارایی دستگیره درب ضد سرقت و یا از کار افتادن آن

رگلاژ درب 2

 

قسمت هایی که بیشترین تاثیر را در رگلاژ درب ضد سرقت ایفا می کنند شامل لولاها ، سیستم قفل ، روکش درب ضد سرقت ، لنگه درب و تمامی مواردی است که درآن برای حرکت لنگه بر روی چهارچوب تعبیه شده است.

برای یک کارشناس و متخصص تعمیر درب‌های ضد سرقت فرقی نمی‌کند که چه دربی در چهارچوب خانه شما نصب شده است، یک متخصص تعمیرکار مجرب درب‌های ضد سرقتی می‌تواند آن را تعمیر کند.

تعمیر کار اول از همه باید قطعات کامل که شامل یراق آلات و لولا است را چک کرده و در صورت لزوم لولاهای اضافی را نصب کند و از واشر مخصوص برای بالا بردن لنگه درب استفاده کند ، رفع صدای درب ضد سرقت شما با رگلاژ درست و اصولی برطرف می شود و تنها کافیست که  تعمیرکار شما تمامی نکات مربوط به تعمیرات و رگلاژ کردن درب ضد سرقت را اصولی رعایت کند.

رگلاژ درب 3

نکات مهم برای پیشگیری از نیاز به تعمیر درب 

با رعایت نکات زیر می‌توان عمر مفید درب ضد سرقت را افزایش داد و همچنین از هزینه های اضافی بابت تعمیر درب ضد سرقت جلوگیری کرد.

 • تمیز کردن درب 

هر چند وقت یکبار درب ضد سرقت خود را  با دستمال نخی نم دارتمیز کنید. از مواد شیمیایی غلیظ و دستمال های زبر هرگز استفاده نکنید.چون این کار به  رویه درب آسیب میزند.و همچنین هرگز شیلنگ آب را مستقیم روی درب های ضد سرقت نگیرید .رعایت این نکات تا مدت ها روکش درب شما را سالم نگه می‌دارد.

 • سرویس قفل درب 

مهمترین بخش درب ضد سرقت قفل آن است که مهمترین عامل حفظ امنیت است. قفل این دربها بعد از مدتی خراب می شود و مشکلاتی را ایجاد می کند که نیاز به تعویض قفل دارد.قفل درب های ضد سرقت آلدورا از نوع کاله میباشد که مهمترین قسمت این قفل ها  مغزی آن است . برای تعویض مغزی قفل باید قسمت هایی مثل شب بند و کاسه رزت از قفل باز شود و پوکی ها از آن خارج شود که نیاز به دقت و تخصص بیشتری میباشد.بنابراین حدالمقدور سرویس و یا تعمیرمغزی یا قفل های درب های ضد سرقت را به تعمیرکار حرفه ای بسپارید.

رگلاژ درب 4

 • روغن کاری  لولای درب

در منازل و ساختمان ها پیش امده که در هنگام باز و بستن درب های ضد سرقت با صدای ناهنجار رو به رو شده اید .صدا دادن و کندی در عملکرد بخش هایی همچون لولا و یراق الات و دستگیره و … در واقع با ایجاد سایش و یا پاس زدن قطعات بر می گردد .این امر باعث ایجاد صدای ناهنجار در قسمت هایی که متحرک هستند می گردد.برای سرویس درب ضد سرقت و رفع این مشکل ابتدا روغن گریس یا روغن چرخ خیاطی را روی لولای در بمالید ، بعد از چند بار در مورد نظر خود را باز و بسته کرده تا  به خوبی داخل لولا برود.

روغنی که شما استفاده می کنید، باید قابل نفوذ به لولاها باشد. سپس اگر هنوز لولا ها صدای جیرجیر داشت ، آنها را کاملا در بیاورید  و میخ های لولا ها را در بیاورید. به دنبال میخ هایی که گرد شده اند و دور صفحات لولا مانده اند، بگردید. این میخ لولا، در حقیقت صفحات لولا را روی هم نگه می دارد. با انبردست بلند، میخ را در جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید تا در بیاید.

مراقب باشید که سر نخورد و به بند انگشتان تان آسیب وارد نشود ، میخ لولا را با سیم ظرفشویی  یا سمباده کاملا بمالید. با این کار هر نوع خوردگی و یا کثیفی از روی میخ پاک می شود. سپس آن را در جای خود قرار دهید و روی آن روغن بمالید.  اگر میخ کج بود، آن را با چکش آن را صاف کنید. اگر لولا پوسیده یا زنگ زده بود نسبت به تعویض لولا اقدام کنید.زیرا باعث پوسیدگی و تخریب درب ضد سرقت شما خواهد شد.

رگلاژ درب 5

به عنوان نکته پایانی تأکید می‌کنیم که برای تعمیر و رگلاژ درب ضد سرقت آلدورا از یک متخصص کمک بگیرید. اگر چه بسیاری اقدامات برای رفع صدای درب ضد سرقت می‌تواند توسط خودتان انجام شود، اما تعمیرات عمده نیازمند تخصص لازم است. در غیر این صورت ممکن است رگلاژ در منجر به صدمه دیدن درب و نیز خود شما شود.

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

  خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما