نحوه چیدمان منزل

چیدمان 6

نحوه چیدمان منزل یکی از فاکتورهای اصلی تاثیرگذار در یک محیط است که معیارها و اصول زیادی را نیز شامل می شود. قطعا برای رسیدن به یک فضای با کیفیت باید تمام این نکات و اصول در کنار یکدیگر قرار بگیرند و نحوه چیدمان منزل را کامل کنند. در این مقاله قصد داریم تا برخی از مهم ترین نکات چیدمان منزل را بررسی نماییم.

از رنگ سفید برای رنگ آمیزی سقف استفاده کنید

در چیدمان منزل همیشه بهتر است که رنگ سقف سفید باشد. رنگ سفید چهارچوب زیبا و مشخصی را از فضا به دست می‌دهد و به طور معمول باعث بلندتر به نظر رسیدن سقف می‌شود. رنگ سفید برای هر اتاق و فضایی مناسب است.

چیدمان 1

متناسب با نیاز خود فضا را طراحی کنید

نکته بعدی در چیدمان منزل، توجه به عملکرد هر فضا است. به این معنا که هر محیط باید متناسب با نیاز کاربر و عملکردی که دارید طراحی و چیدمان شود. قطعا چیدمان فضای نشیمن با چیدمان فضای پذیرایی متفاوت خواهد بود.

 

از پرده‌هایی با اندازه مناسب استفاده کنید

پرده‌ها جزء جدایی ناپذیر هر خانه با هر سبک چیدمانی هستند. فرقی نمی‌کند کدام اتاق است و سبک مدرن دارد یا سنتی، پرده باید از نظر اندازه با پنجره و اکسسوری‌های مبلمان هماهنگی داشته باشید.
پرده‌های کوتاه یا بلند، هر کدام به نوبه خود باعث شلخته به نظر رسیدن فضا می‌شوند. تعادلی که به زحمت میان اجزای مختلف چیدمان برقرار کرده‌اید به واسطه وجود یک پرده کوتاه یا بلند می‌تواند به طور کامل به هم بخورد.

چیدمان 2

 

سادگی در طراحی فضا را رعایت کنید

مهمترین نکته رعایت سادگی در طراحی است. در عمل می توان با حذف جزییات اضافی در فضا و جلوگیری از شلوغی بیش از اندازه می توان به این هدف دست یافت. همچنین باید فضای بین مبلمان به گونه‌ای انتخاب شود که رفت و آمد را ساده‌تر کنند. چنانچه این طراحی به گونه‌ای انجام شود که اتاق کوچکتر نشان داده شود و یا فضا به گونه‌ای نا‌متناسب انتخاب شود، می تواند اتاقتان را بی‌نظم نشان دهد.

 

در انتخاب‌های خود تنوع داشته باشید

داشتن تم مخصوص اتاق یکی از مهم‌ترین نکات در تعیین دکوراسیون است؛ اما این هرگز به این معنا نیست که باید تمامی محصولات یک شکل و یک طرح داشته باشند.
هیچ اجباری برای خرید دکوراسیون و به خصوص مبلمان شما دقیقا مشابه وسایل دیگر منزل شما وجود ندارد؛ بلکه باید یک پیوستگی بین انتخاب‌های شما برقرار شود.

چیدمان 3

از فاصله مناسب مابین مبلمان استفاده کنید

یکی از نکات طراحی دکوراسیون داخلی که بایستی به آن توجه شود، فاصله مناسب مبلمان از دیوار است؛ وجود فضای کافی در بین و پشت مبل‌ها می‌تواند شرایط مساعدتری را برای استفاده از تمامی فضای منزل ایجاد کند. در غیر اینصورت تردد بین مبلمان عملا امکان پذیر نیست و این کار چهره نامطلوبی برای فضا ایجاد می‌کند؛ تا زمانی که اجبار به برگزاری مهمانی‌های پرجمعیت ندارید سعی کنید بیشتر از فضای مرکزی اتاق برای چیدن مبلمان استفاده کنید.

 

از یک مورد خاص در دکوراسیون استفاده کنید

قطعا در دکوراسیون خود یک مورد خیلی خاص وجود دارد که می‌خواهید توجه همه افراد را در نگاه اول به آن جلب کنید. برای این کار بهتر است به موقعیت‌های ورودی به اتاق توجه داشته باشید و سعی کنید چیدمان دکوراسیون را به گونه‌ای انجام دهید که پس از ورود به فضا اولین چیزی باشد که در نگاه مخاطب می‌آید. داشتن یک وسیله کلاسیک از جمله استفاده از یک اثر هنری کلاسیک یا استفاده از یک مبل کلاسیک و قدیمی در منزل نیز می‌تواند به عنوان یکی از نکات در طراحی دکوراسیون داخلی باشد.

 

تصویر ذهنی از نحوه چیدمان منزل داشته باشید

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات طراحی دکوراسیون داخلی داشتن تصویر ذهنی از چیدمانی است که می‌خواهید به آن برسید. عقب بایستید و یک تصویر از دکوراسیون مورد تایید خود در ذهن تجسم کنید. در این صورت می‌توانید یک تصور ذهنی از آنچه می‌خواهید را به طراحان دکوراسیون داده و سپس آن را ویرایش کنید.

ترکیب رنگی متناسب انتخاب کنید

یکی از مهمترین نکات انتخاب پالت رنگی متناسب است. طیف رنگی که برای متریال های مختلف دکوراسیون منزل انتخاب می کنید اهمیت زیادی داشته و به دلیل تاثیری که رنگ بر روی روحیه افراد می گذارد ، باید ترکیب رنگی شما با دقت و براساس روانشناسی رنگ ها انتخاب شود. همه علایق و اهداف خود را نشان دهید . اگر شما عاشق رنگ‌ خاصی هستید می‌توانید با استفاده از طراحی‌های رنگ مورد علاقه خود روی پرده و مبلمان یا حتی کاغذ دیواری، این علاقه را نشان دهید.
رنگ سیاه حسی عمیق در مخاطب ایجاد می‌کند و تاثیری در میزان جذابیت فضا دارد که هیچ رنگ دیگری نمی‌تواند آن فضا را ایجاد کند. بنابراین در هر دو سبک سنتی و مدرن میتوان از رنگ مشکی استفاده کرد.به عنوان مثال استفاده از یک پرده یا تابلو نقاشی که از رنگ مشکی در خطوط و طرح های آنها استفاده کنید.

چیدمان 4

 

میتوانید از مجموعه ای از وسایل تزئینی کوچک استفاده کنید

گاهی ممکن است فضا به گونه‌ای طراحی شده باشد که استفاده از یک وسیله کوچک آن‌چنان برجسته و جذاب نباشد. اما به با ترکیب چند قطعه کوچک نمایی چشم نواز در اتاق و دکوراسیون ایجاد کند. مثل ترکیب چند قطعه کوچک از سنگ‌های تزئینی و قرار دادنشان روی یک میز، می‌توانید با هزینه‌ای اندک یک دکوراسیون شیک طراحی کنید. یا حتی گاهی نیز با قرار دادن تعدادی شمع روی یک میز قدیمی می‌توان چهره‌ای تازه به دکوراسیون منزل بخشید.

 

از درب های متناسب با دکوراسیون منزل استفاده کنید

سبک درب می تواند در نحوه چیدمان منزل شما تاثیر زیادی ایجاد کند. اگر مایلید می توانید سبک ها را تا حدودی با هم تلفیق کنید .اما سعی کنید از عناصری استفاده کنید که بیشتر مشابهند تا یک حس مشترک در کل منزل تان داشته باشید. به اندازه ی کلی و حس و حال اتاق توجه داشته باشید.
یک درب اتاقی سنگین و پر از تزیینات برای فضاهای بزرگ و مجلل مناسب است و اتاق های کوچک را غیرقابل تحمل می کند. حتی باعث می شود کوچک تر به نظر برسند. شرکت آلدورا دور با سال ها تجربه در زمینه درب های ضد سرقت و درب های داخلی ساختمان توانسته بالاترین کیفیت و تنوع محصول را بر روی درب های خود پیاده سازی کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما