سبک کلاسیک در معماری داخلی

Fabulous Rococo style living room design with soft blue color

Fabulous Rococo style living room design with soft blue color


سبک کلاسیک در معماری داخلی و دکوراسیون بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و کاربرد آن بیشتر در مکان‌های اشرافی و سلطنتی به کار برده می‌شود.سبک کلاسیک (سنتی غربی) شامل دکور قرن هجدهمی در انگلستان تا دکور روستایی فرانسوی و حتی سرزمین های ناشناخته خاور دور می شود.کلیساها و نماهای ساختمان رومیان باستان و یونان نمونه‌ای بارز از این نوع سبک محسوب می‌شود. اغلب برای طرح و نقش روی دیوارها یا حتی گاهی سقف، گلدان‌ها، دکوری‌ها و… از این طرح‌ها به کار برده می‌شود..

امروزه بیشتر مردم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به سبک های مدرن روی آورده اند ولی هنوز هم عده ای از افراد هستند که طرفدارطراحی دکوراسیون‌ داخلی کلاسیک و سنتی باشند.

هلدینگ آلدورا با ارائه طرح های متنوعی از درب های ضد سرقت و اتاقی به سبک  کلاسیک  امکان هماهنگ کردن  دکوراسیون داخلی منزل را با درب ها می دهد.در این مقاله سعی داریم تا به نقد و بررسی سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی خانه بپردازیم.

سبک کلاسیک8

سبک کلاسیک در معماری داخلی

سبک کلاسیک دارای ویژگی های زیادی است که فقط مختص خودش است و باعث تمایز بیش از حد این سبک با دیگرسبک های دکوراسیونی می شود، این سبک به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید، هر وسیله دکوری جا و محدوده مشخصی برای قرار گرفتن دارد. به نوعی می توان گفت که این سبک یکی از سبک های منظم است که پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.

در سبک کلاسیک مبلمان‌های آنتیک، دیوارهای گچبری شده، وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده، سقف های بلند، پرده‌های فاخر با پارچه های گلدار چاپی، رنگ‌های کرم و قهوه ای و طلایی بیشتر از هر چیزی به چشم می خورد . و این امر فضایی پر از آرامش ، اصالت و حس و حال قدیمی را به ما منتقل می کنند و باعث می شود ما از بودن در آن فضا لذت ببریم.

تقارن چشمگیری در این نوع از سبک چیدمان به چشم می‌خورد.همچنین نقش و نگار در این سبک شامل طرح‌های متنوع و سبکی سنتی اروپایی دارد که کمی شلوغ‌تر از سایر مدل‌های دکوراسیون است.

تمایل افراد ثروتمند جامعه برای به نمایش گذاشتن ثروت، موقعیت اجتماعی‌شان و نیز زندگی مجلل و سبک پر زرق و برق، در ایجاد این گونه سبک‌ها سهم به سزایی داشته است. گچ بری، قلم زنی، میناکاری، آینه کاری، پتینه و ورق طلا ابزارهای مهمی جهت خلق یک اثر کلاسیک می باشند.

classic-style-living-room-

فرش ها

فرش از انواع وسایل مهم و ضروری در دکوراسیون داخلی پذیرایی است و باعث می شود دکوراسیون پذیرایی با شکوه‌ تر به نظر برسد. برای پذیرایی‌ها با سبک دکوراسیون کلاسیک بهتر است از فرش های ابریشمی دست‌بافت و سنتی ریز بافت و دارای نقشه پرکار‌تر که به صورت متقارن سطح کف را پوشش داده است ، استفاده کنید. کفپوش‌های طرح‌دار و چوبی نیز برای این سبک مورد تایید هستند

classic-style-living-room-2

پرده ها

استفاده از پرده‌های بلندتر در این سبک به چشم می‌خورد و در آن از منگوله‌ها و گیره‌های جمع کننده و کاربردی که جنبه تزیینی بالایی دارند استفاده می‌شود. علاوه بر آن رنگ مناسب برای این موارد معمولا رنگ طلایی است که استفاده می‌شود.

classic-style-living-room-3

نورپردازی

نورپردازی این سبک معمولا با استفاده از لوسترهای گران قیمت و مجلل با کریستال‌های زیاد است. معمولا از نورهای نقطه‌ای برای روشن نشان دادن تابلوها نیز استفاده می‌کنند. یکی از اصول دکوراسیون با این سبک نورپردازی مناسب است. طوری که برخی از نقاط تیره در آن دیده می‌شود. استفاده از آباژور نیز برای تامین نور برخی از قسمت‌ها گزینه مناسبی است.

استفاده از رنگ‌های مجلل و و ترکیب آن‌ها به همراه نور‌پردازی، در چهارچوب این سبک ازمعماری، از دیگر نکاتی است که مکمل این سبک از دکوراسیون است. مبلمان‌های چوبی با منبت کاری زیاد در کنار پارچه طرح‌دار باید انتخاب شود

classic-style-living-room-4

تابلوها

تابلوها با اشکالی از مناظر کلاسیک ساختمان‌های قدیمی اروپایی و یا تصاویری از امپراطوری‌های قدیم در این سبک به چشم می‌خورد. البته معمولا در ابعاد بزرگی روی ساخته می‌شوند تا برای دیوارها نصب شوند. شاید می‌توان گفت استفاده از تابلوهای اصیل، یک عضو جدا نشدنی از این سبک دکوراسیون است که طرح روی آن نشان دهنده فرهنگی از اروپا خواهد بود.استفاده از کاغذ دیواری با طرح‌های ریز و گل‌های برجسته نیز در این سبک پسندیده‌تر است

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما