هماهنگی رنگ در و چهارچوب


هماهنگی رنگ در و چهارچوب یکی از عناصر اجرایی در دکوراسیون منزل است بطوریکه رنگ درب ها با ترکیب چهارچوب و حتی قرنیزها، جزییات معمارانه و سبک را به دکوراسیون شما اضافه می کنند. موضوعی که شاید در خانه های ما ایرانی ها کم تر دیده می شود، رنگ درب است. تنوع طرح و رنگ را می‌توان برای رنگ درب و چهارچوب در قسمت اتاق خواب، اتاق کودک، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، اتاق مطالعه و یا اتاق ناهارخوری تجربه کرد.درب ضد سرقت آلدورا  می‌تواند انتخاب معقولی برای مشکل‌پسندان یا افرادی که خواهان تنوع بسیار و  کیفیت بالا هستند باشد.

فرادی که در انتخاب رنگ درب مناسب با محدودیت و مشکلات بیشتری مواجه هستند باید از پنل رنگ بندی استفاده کنند. پنل رنگ بندی درواقع یک کاتالوگ چاپ شده است که در اختیار مشتری قرار می گیرد تا بتواند با قرار دادن آنها در کنار هم، با یکدیگر مقایسه کند.

برای آشنایی بیش تر چهار روش ترکیب رنگی برای درب وچهار چوب را با هم را بررسی می کنیم:

هماهنگی رنگ در و چهارچوب1

 

درب و چهارچوب با ترکیب رنگ متفاوت

رنگ‌های مکمل مانند سیاه و سفید ، سیاه وطلایی ، سفید و طلایی یا رنگ‌های چوبی با سیاه مکمل‌های بسیار خوبی برای ترکیب رنگ درب و چهارچوب هستند. می‌توانید رنگ چهارچوب‌های پنجره را طلایی و سیاه، رنگ چهارچوب و درب ساختمان را یکدست سیاه انتخاب کنید و یک ترکیب خاص از رنگ طلایی و سیاه داشته باشید.

هماهنگی رنگ در و چهارچوب 2

درب و چهارچوب با ترکیب رنگ یکسان

یکی از جذاب‌ترین روش‌های رنگ آمیزی درب ساختمان یا درب فلزی حیاط استفاده از ترکیب رنگی یکسان برای درب و چهارچوب آن است. معمولا خانه‌هایی که نمای آن‌ها بسیار روشن یا بسیار تیره است از این روش برای ایجاد تعادل در نمای ساختمان استفاده می‌کنند.

هماهنگی رنگ در و چهارچوب 3

درب و چهارچوب و قرنیز با رنگ یکسان

ایجاد یک هارمونی رنگ جذاب میان قرنیزهای کف اتاق و قرنیزهای دیوار با رنگ درب و پنجره خانه، جلوه ویژه‌ای به خانه می‌دهد. استفاده از قرنیزهای چوبی و ایجاد یک تریکب رنگی با درب قهوه‌ای یا چوبی حس آرامش را در فضای خانه برقرار می‌کند. اگر درب‌های خانه سفید و یا تیره هستند، بهتر است از قرنیزهای سفید و سنگی استفاده کنید.

 قرنیزهای تیره رنگ نیز با اکثر رنگ‌های درب و چهارچوب به خوبی ترکیب می‌شوند. اگر از رنگ‌های روشن برای درب خانه و دکوراسیون منزل استفاده کرده‌اید به هیچ عنوان از قرنیزهای تیره استفاده نکنید.

هماهنگی رنگ در و چهارچوب 4

ترکیب رنگی درب و چهارچوب با دیوار

بازی با رنگ‌ها همیشه در زیبایی ظاهری ساختمان‌ تاثیرگذار است. می‌توانید ترکیب رنگی یکسان برای ایجاد هارمونی میان دیوار ساختمان و درب و پنجره آن برقرار کنید. ترکیب رنگی متفاوت برای دیوار ساختمان و درب و پنجره نیز از دیگر روش‌های ترکیب رنگی جذاب است.

بسیاری از کشورهای جهان به طراحی رنگ درب و چهارچوب در محل سکونت خود اهمیت زیادی می دهند؛ در همین راستا، طراحان دکوراسیون نیز ایده های جذاب درب آپارتمانی را مطابق با سلیقه افراد تنظیم می کنند.

برخی از ایده های طراحی دکوراسیون، درب ساختمان، استفاده از رنگ درب و چهارچوب را به صورت مکمل یکدیگر توصیه می کنند؛ رنگ های آبی روشن و تیره، سفید و خاکستری، طیف رنگی آبی تیره و بنفش، قهوه ای روشن و تیره، نمونه هایی از رنگ هایی هستند که به صورت مکمل در کنار یکدیگر در قسمت چهارچوب و درب قابل استفاده هستند.

هماهنگی رنگ در و چهارچوب 5

انواع دیگری از رنگ چهارچوب شامل رنگ های متضاد است؛ نمونه رنگ های متضاد نظیر رنگ زرد و سفید، نارنجی و سفید، آبی تیره و سفید، بنفش تیره و سفید، قرمز و آبی، سبز و نارنجی، قرمز و خاکستری، خاکستری و سبز، انواع این رنگ ها می باشد.

با یک نگاه مختصر به مدل های مختلف می توان زیباترین و چشم نوازترین ایده های دکوراسیون درب ساختمان را انتخاب و سپس اجرا کرد. هماهنگی رنگ در و چهارچوب با دکوراسیون منزل عاملی است که بارعایت ان جلوه ای زیبا به منزل داده میشود.

هماهنگی رنگ در و چهارچوب 6

رنگ درب و چهارچوب، متناسب با مکان

یکی دیگر از عوامل مهم در فرآیند انتخاب رنگ درب، تناسب رنگ ها با مکان درب است. به عنوان مثال زیباترین و شادترین رنگ ها برای درب و چهارچوب اتاق کودکان و نوجوانان انتخاب می‌شود.

هماهنگی رنگ در و چهارچوب 7

برای قسمت ورودی آشپزخانه، رنگ های هیجان انگیز و تند، مناسب تر هستند. البته بسیاری از آشپزخانه های امروزی به سبک مدرن ساخته شده اند و اغلب از پرده های تزیینی یا سایر لوازم برای زیباسازی ورودی این مکان ها استفاده می شود.

درست در نقطه مقابل، از رنگ درب در طیف رنگی آرامش بخش و ملایم برای قسمت اتاق خواب استفاده می گردد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما