کلید کارگری درب ضد سرقت

کلید کارگری 1

کلید کارگری درب ضد سرقت چیست؟

امروزه قفل های درب ضد سرقت کلیدی محبوبترین و بهترین قفل ها برای افزایش ایمنی فضاهای مختلف در برابر سرقت هستند. درب های ضد سرقت الدورا دارای دو دسته کلید کارگری و کلیدهای اصلی هستند. دسته کلید کارگری زمانی استفاده می شود که افرادی در آن خانه کار کرده و در حال آماده سازی آن باشند. اما بعد از تکمیل شدن ساخت و سازو مسکونی شدن خانه باید از کلیدهای اصلی استفاده کرد.

کلید فرعی یا کلید کارگری درب ضد سرقت تا زمانی استفاده میشود که آن خانه تکمیل نشده باشد و افراد بنا و کارگر به آن رفت و آمد داشته باشند واز آن استفاده می کنند . بعد از تکمیل خانه ، صاحب خانه کلید اصلی را استفاده میکند. دراینصورت با اولین استفاده از کلید های اصلی، دیگر کلیدکارگری درب ضد سرقت بی اثر و بی استفاده خواهد شد.

کلید کارگری درب ضد سرقت تا زمانی استفاده میشود که آن خانه تکمیل نشده باشد و برای استفاده افراد بنا و کارگر میباشد و بعد از تکمیل خانه ، صاحب خانه کلید اصلی را استفاده میکند.

کلید کارگری 2

تعداد کلید های درب ضد سرقت :

سیستم درب های ضد سرقت به گونه ای است که هفت یا هشت عدد کلید از نوع کامپیوتری دارند . این سیستم قفلی درب ضد سرقت به گونه ای است که هنگام چرخاندن کلید ، هشت زبانه ی قفل به صورت های ثابت و غیر ثابت از دو طرف وارد چارچوب های مربوط به درب ضد سرقت می شوند. درب های  ضد سرقت ترک را هنگام خرید همراه هشت عدد کلید می بینیم که از این تعداد کلید ها سه عدد مربوط به کلید هایی هستند که قبل از تکمیل ساختمان استفاده می شوند و به کلید کارگری درب ضد سرقت معروف می باشند. پنج کلید دیگر نیز مربوط به کلید هایی می باشد که مخصوص صاحب اصلی است و برای بعد از تکمیل خانه یا محیط های دیگر استفاده می شوند. این کلید ها را تا وقتی که کلید کارگری درب ضد سرقت مورد استفاده باشد، نباید استفاده نمود.

کلید کارگری 3

راه های مقابله با باز شدن درب ضد سرقت توسط سارقین:

درب های ضد سرقت به خودی خود دارای استحکام بسیار بالایی هستند ولی گاهی اوقات با سهل انگاری صاحب خانه و با وجود سیستم های درب ضد سرقت با قفل مطمئنی که دارد ممکن است فردی وارد خانه شود. به دو صورت می توان از این خطرات احتمالی و سهوی جلوگیری کرد. یکی از این روش ها این است اگر فردی خانه ای را اختیار کند که دارای درب ضد سرقت است باید توجه کند که اگر خانه دارای صاحب های دیگر قبل از او باشد، مغزی قفل را حتما عوض کرده و کلید های اصلی جدید را دریافت کند و خیالش راحت باشد که هیچ کسی غیر از خود او کلید دیگری ندارد و باید گفت عملا کلید کارگری درب ضد سرقت اگر دست کسی هم باشد بی اثر است.

روش دیگر اطمینان خاطر از داشتن و یا نداشتن کلید توسط فرد دیگر این است که اگر خانه ای که خریده است تازه تکمیل و قابل سکونت شده است، فقط کافی است اولین بار کلید های اصلی را برای درب ضد سرقت امتحان نموده تا کلید کارگری درب ضد سرقت را هیچ فرد دیگری نتواند استفاده کند.

کلید کارگری 4

 

از ویژگی های دیگر این درب ها این است که نمی توان از روی کلید های اصلی و کلید کارگری درب ضد سرقت نمونه ای را کپی کرد زیرا این درب ها کلید کامپیوتری دارند و ساخت یا کپی از روی آن ها را غیر ممکن می کند. اگر این کلید ها را بتوان کپی کرد یا ساخت، باز هم هیچ سارقی پیدا نمی شود که وقت بسیار زیادی را برای ساخت این نوع کلید ها صرف کند چون نمونه های پیچیده ای هستند.

این ویژگی هایی که ذکر شد در های ضد سرقت را به در هایی بسیار با کیفیت و همچنین بسیار محبوب در بین ساختمان سازان و مهندسین کرده است که باعث شده است استفاده از ازاین نوع درب ها در ساختمان های با کاربری متفاوت جا افتاده باشد.ش

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما