روش تمیز کردن سریع درب های MDF

تمیر کردن دربهای MDF (4)

یکی از بدترین منظره ها در زمان ورود به هر خانه ای دیدن درب های کثیف و قفل های چرب و لکه دار است . و این مساله می تواند علاوه بر اینکه باعث احساس بد و کسالت شما و هر کسی که به خانه شما وارد میشود بشود ، می تواند پس لازم است   انتقال بیماری ها هم شود . پس لازم است حداقل هر ۲ هفته یکبار درب های چوبی ورودی و قفل های کلیدی و یا قفل دیجیتال را تمیز کنیم . در این مقاله به روش تمیز کردن سریع درب های MDF میپردازیم:

تمیر کردن دربهای MDF (1)

اولین اقدام برای تمیز کردن درب های MDF  این است که با یک دستمال مرطوب گرد و غبار را از روی آن ها پاک کنید برای این کار مراحل زیر را انجام دهید :

تمیر کردن دربهای MDF (3)

 اول از همه یک ظرف آب و صابون درست کنید . اگر روی درب ها های خانه شما شیشه هم نصب شده است بهتر است کمی آب را گرم تر بردارید و صابون بیشتری بریزید . یک اسفنج بردارید و در آب و صابون فرو کنید و سطح درب چوبی را با آن پاک کنید . البته به جای آب و صابون از محلول شیشه پاک کن هم می توانید استفاده کنید . بعد در نهایت هم با یک دستمال خیس تمامی باقی مانده های صابون و کف را از روی درب پاک کنید.

 درب را باز کنید و با دستمالی که در آب و صابون زده اید بالای درب و حاشیه بیرونی درب را پاک کنید.

تمیر کردن دربهای MDF (5)

از بین بردن لکه های روی در چوبی

 در صورتی که حس کردید لکه های روی درب ضد سرقت یا چوبی با محلول آب و صابون پاک نمیشود . می توانید از چند قطره تینر رنگ برای پاک کردن لکه های بزرگ و چرب هم استفاده کنید . فقط دقت کنید چند قطره نه بیشتر.

 اگر هم دوست دارید در کنار اینکه درب ووردی تمیز میشود کمی هم براق شود و مثل روز اول نصب نو و زیبا به نظر برسد می توانید از کیلر یا براق کننده چوب البته با احتیاط استفاده کنید .

تمیر کردن دربهای MDF (2)

استفاده از بخارشور برای تمیز کردن دربهای چوبی

 اگر در خانه بخارشوی هم دارید یکی از گزینه های خوب برای پاک کردن درب های چوبی و ضد سرقت استفاده از بخارشوی است که به خاطر عدم استفاده از محلولهای شیمیایی جزو تمیزکننده های سبز به حساب می آید و به این شکل شما به جمع دوست داران محیط زیست می پیوندید .

 بهتر است بعد از رنگ کردن درب چوبی و یا تمیز کردن درب های ضد سرقت آن با دستمال خیس از یک پنکه کوچک و رو میزی برای خشک کردن سطح چوب استفاده کنید . این عمل سرعت خشک شدن چوب را بیشتر میکند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

    خانهدرباره ماپروژه هاتماس با ما